SZYBY POJEDYNCZE

Szkło powstaje ze stopienia surowców mineralnych w piecach szklarskich w temperaturze
1400-1700 °C. Roztopione szkło formuje się przez ciągnienie, walcowanie, odlewanie lub wydmuchiwanie. Współczesne szyby okienne produkowane są ze szkła lanego typu float.


Float to nazwa procesu technologicznego, w którym masa szklana krzepnie na powierzchni roztopionego cynku. Uzyskuje się w ten sposób tafle szklane o gładkiej, polerowanej powierzchni i idealnej przejrzystości pozbawionej zniekształceń. Szkło float może być zabarwione. Zabarwienie ogranicza przepuszczalność światła i promieniowania cieplnego. Barwione szkło nazywane jest popularnie antisolem lub szkłem przeciwsłonecznym.

RODZAJE SZYB POJEDYNCZYCH:

FLOAT CZYSTY

CHARAKTERYSTYKA:
Wysokiej jakości, przejrzyste o jednolitej grubości, z błyszczącą polerowaną powierzchnią. Szkło jest całkowicie pozbawione zniekształceń optycznych dzięki czemu idealnie nadaje się wszędzie tam, gdzie stawiane jest wymaganie niezakłóconego widoku. jakości, idealnie grubości.
ZASTOSOWANIE:
Szklenie okien, wytwarzanie szyb termoizolacyjnych.

SZKŁO ORNAMENTOWE

CHARAKTERYSTYKA:
Szkło nieprzeźroczyste, zapewnia intymność ale gwarantuje dużą ilość światła w pomieszczeniu. W procesie walcowania tafli szklanej jedna z jej powierzchni jest dekoracyjnie wytłaczana. Część wzorów proponowanych szyb jest trawiona chemicznie w celu uzyskania efektu zmatowienia.
ZASTOSOWANIE:
Ze względu na swoje walory użytkowe i dekoracyjne w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym jak np. przeszklenia ścianek działowych i drzwi w różnych miejscach użyteczności publicznej oraz w zestawach termoizolacyjnych.

FLOAT KOLOR (antisol)

CHARAKTERYSTYKA:
Szkło barwione w masie na kolor brązowy, grafitowy, zielony lub niebieski. Tłumi promieniowanie słoneczne. Im grubsze szkło, tym więcej energii pochłonie i tym lepsza jest absorbcja promieniowania słonecznego.
ZASTOSOWANIE:
Kolorowe szklenie wszystkich rodzajów budynków, możliwość zastosowania z innymi rodzajami szkła poprawiającymi izolację cieplną

FLOAT REFLEKS (stopsol)

CHARAKTERYSTYKA:
Szkło produkowane na bazie szkła barwionego, po jednej stronie pokryte związkami metali co nadaje mu lustrzany refleks. Zmniejsza operacje promieniowania słonecznego.
ZASTOSOWANIE:
Głównie na elewacje w zestawach szyb zespolonych - ochrona przed słońcem,

LAMINAT (Szkło bezpieczne)

CHARAKTERYSTYKA:
Powstaje w wyniku sklejenia 2 lub więcej warstw szkła folią PVB. Folia PVB może być barwiona. Zaletą jest brak niebezpiecznych odłamków w przypadku rozbicia . Zwiększona wytrzymałość mechaniczna,odporność na przebicie, poprawa izolacji akustycznej.
ZASTOSOWANIE:
Obiekty wymagające specjalnych zabezpieczeń: szkło antywłamaniowe, wystawy sklepowe, powierzchnie dachowe, pomieszczenia kasowe, budynki narażone na wstrząsy

SZKŁO REFLEKSYJNE PRZECIWSŁONECZNE

CHARAKTERYSTYKA:
Szkło pokryte jest trwałą półtwardą powłoką, która redukuje nasłonecznienie pomieszczeń i wnętrz budynków. Ma delikatny szary odcień. Posiada wysoki stopień absorbcji słonecznej.
ZASTOSOWANIE:
Szklenie pojedyncze, szyby zespolone, szyby zespolone o niskiej emisji ciaplnej (u-1,1)

na górę