SZYBY ZESPOLONE

Szyba zespolona to trwały, hermetyczny układ dwu lub więcej tafli szkła oddzielonych ramką dystansową. W przestrzeni międzyszybowej zamknięte jest osuszone powietrze lub gaz.
Gwarancję, że powietrze zamknięte pomiędzy szybami jest wolne od wilgoci, daje nam wypełnienie ramki dystansowej sitem molekularnym - silnym środkiem higroskopijnym w postaci granulatu.
Szyby połączone są z ramką dystansową na całej długości obrzeża materiałami klejąco-uszczelniającymi, co zapewnia szczelność układu, minimalizując dopływ pary wodnej do jego wnętrza.
Oferujemy energooszczędne ramki dystansowe, tzw. "ciepłe ramki" CHROMATECH Ultra. Dobre parametry cieplne profili uzyskano dzięki połączeniu stali nierdzewnej z poliwęglanem.

Ozdobą szyb zespolonych mogą być szprosy wewnątrzszybowe w różnych kolorach tworzące proste formy geometryczne lub złożone konstrukcje siatek. Szyby można wykonywać w dowolnych nietypowych kształtach - koła, owale trapezy itp.

RODZAJE SZYB ZESPOLONYCH:

SZYBY ZESPOLONE ZE SZKŁEM NISKOEMISYJNYM (ciepłochronne)

CHARAKTERYSTYKA i ZASTOSOWANIE:
Szyby zespolone ze szkłem niskoemisyjnym ograniczają wypływ energii cieplnej z pomieszczeń na zewnątrz. Cienka, niewidoczna dla oka warstwa (B) napylona na szkło float (A) przepuszcza światło i energię słoneczną do wnętrza, zapobiegajac przenikaniu ciepła na zewnątrz.
W efekcie dla użytkownika oznacza to zmniejszenie nakładów poniesionych na ogrzewanie pomieszczeń, podniesienie komfortu cieplnego, a także ochronę naszego wspólnego środowiska. Na przykład szyba zespolona o budowie: szkło niskoemisyjne miękkopowłokowe 4mm/Argon/float 4mm charakteryzuje się współczynnikiem U=1,1 [W/m2 x K]

Budowa szyby zespolone ze szkłem niskoemisyjnym:

A - szkło float
B - powłoka niskoemisyjna
C - uszczelnienie butylem lub hot-meltem
D - absorbent pary wodnej
E - ramka dystansowa

SZYBY ZESPOLONE ZE SZKŁEM WARSTWOWYM (bezpieczne, antywłamaniowe)

CHARAKTERYSTYKA i ZASTOSOWANIE:
Szyby zespolone ze szkłem warstwowym mają za zadanie chronić użytkowników przed poranieniem odłamkami w przypadku pęknięcia, stłuczenia lub próby włamania. Cechą charakterystyczną szkła warstwowego jest połączenie składowych tafli szkła folią PVB na całej ich powierzchni. Zależnie od budowy wyróżniamy różne rodzaje szkieł warstwowych i w związku z tym różne klasy odporności na przebicie.
Na przykład:
szkło bezpieczne ( 2 x float 3mm + 1 warstwa folii ) klasa O2
szkło antywłamaniowe (2 x float 4mm + 2 warstwy folii ) klasa P2
szkło antywłamaniowe (2 x float 4mm + 4 warstwy folii ) klasa P4

SZYBY ZESPOLONE ZE SZKŁEM ORNAMENTOWYM

CHARAKTERYSTYKA i ZASTOSOWANIE:
Szyby o zmniejszonej przejrzystości wynikającej z rozproszenia promieni świetlnych na jego wzorzystej powierzchni. Posiadają walory dekoracyjne i użytkowe, stanowią przegrodę wzrokową w ściankach działowych i drzwiach. Występując w szerokiej gamie wzorów i kolorów.

SZYBY ZESPOLONE DO SZKLEŃ STRUKTURALNYCH

CHARAKTERYSTYKA i ZASTOSOWANIE:
Szyby zespolone do szkleń strukturalnych są uszczelniane specjalnym silikonem DOW CORNING 895. Szczeliwo cechuje się doskonałym utrzymywaniem właściwości wiążących i mechanicznych pomimo starzeniania. Jest to masa jednoskładnikowa, neutralnie utwardzana, łączy szkło, metal oraz inne elementy budowlane. Szczeliwo jest odporne na działanie czynników atmosferycznych, promieniowanie ultrafioletowe, ciepło i wilgoć. Szyby zespolone do szkleń strukturalnych stosuje się np. do szkleń elewacji budynków dając efekt oszklonej bryły.

na górę